Eesti Leivatööstus

Eesti Leivatööstuses valmivad kõrvuti traditsiooniline must leib ja suus sulavad koogid-küpsised

Tartus asuvas Eesti Leivatööstuse tootmistehases valmib eestimaise päritoluga teraviljast ligi 250 tonni mitmesuguseid pagari- ja kondiitritooteid kuus.

Eesti Leivatööstus valmistab ligi 300 erinevat toodet. „Valikust leiab nii leiva- ja saiatooteid, saiakesi, pirukaid, kringleid, stritsleid, torte, kooke, küpsiseid kui ka pooltooteid. Tootmisega on pidevalt seotud sadakond inimest, kes kõik panustavad sellesse, et Eesti inimesed saaksid iga päev süüa värskeid pagari- ja kondiitritooteid,“ kommenteeris Eesti Leivatööstuse turundusjuht Henri Kriisa.  

Leiva tootmine koosneb kuuest etapist. „Leiva valmistamise protsess algab juuretise kasvatamisest, milleks kulub aega kuni 12 tundi. Järgmine etapp on juuretise ja leivataigna ettevalmistamine. Kolmandas etapis toimub leivataigna vormimine – see lõigatakse õige suuruse ja kaaluga tükkideks. Edasi peab leib jääma kerkima, kuni see on valmis ahju küpsema minekuks. Viimane etapp on viilutamine ja pakendamine. Toormest valmistoote saamiseks kulub kokku ligi 18 tundi,“ kirjeldas Kriisa.

Eesti toidu teeb tema sõnul eriliseks hea tooraine. „Kohaliku tooraine tarneahelates ja kõrges kvaliteedis võime alati kindlad olla, samuti selles, et ettevõtlikud Eesti inimesed teevad toidu valmistamisel suurepärast tööd. Toitudest võiksime kindlasti uhked olla oma traditsioonilise musta leiva üle, mis vaatamata rahvusvahelise köögi pealetungile endiselt eestlaste toidulaual kindlat kohta hoiab,“ sõnas Kriisa.

Vaata videost, kuidas toimub leiva tootmine Eesti Leivatööstuses.

Avatud toidutööstuste nädal toimub Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Maaeluministeeriumi ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja koostöös. Avatud toidutööstuste nädala korraldamist rahastatakse turuarendustoetusega.